Sitodruk

Technika druku polegająca na ręcznym lub mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą rakla przez formę drukarską sporządzoną na specjalnym sicie. Sito pokryte jest emulsją, na której odwzorowany jest drukowany obraz. Przeciskana farba przechodzi przez te obszary sita, które nie są pokryte emulsją.

 
 

Zalety Sitodruku

Wodoodporny, odporny na czynniki atmosferyczne, ma dużą trwałość mechaniczną. Metodą sitodruku można zadrukować prawie każdą powierzchnię (papier, folie, tworzywa, tkaniny, drewno, metal i wiele innych). Farba sitodrukowa jest kryjąca, lub częściowo kryjąca dzięki temu daje "pełne", intensywne kolory, podobnie jak farba na obrazach np. olejnych. Duża różnorodność farb, niedostępna dla druku offsetowego: metaliczne, brokatowe, fluorescencyjne, świecące, refleksyjne, "puchnące", zdrapki i wiele innych...

Zastosowanie

Wszędzie tam, gdzie zależy nam na dużej trwałości nadruku. Przy druku na powierzchniach innych niż papier oraz na powierzchniach o znacznej grubości np. na PCV,  metalu, drewnie itp. Przy nietypowych wymaganiach dotyczących nadruku (specjalistyczne farby). Lakierowanie druków offsetowych całość lub wybiórczo.